Hösten börjar nu närma sig och batterierna är laddade!
Vi kommer nu att fortsätta fokusera på olika sätt att automatisera hemmet och skapa smarta lösningar hemma.
[poll id=”11″]
Saknar du ett alternativ som du vill veta mer om? Tveka inte att skriva det längst ner på sidan eller kontakta oss via ”kontakta oss” formuläret om du vill vara anonym.
Eftersom vi finansierar i stort sett allt själva så har vi svårt att recensera och testa allt. Vi och säkert många andra skulle uppskatta om fler har lust att hjälpa till med recensioner och tester av olika smarta hemautomationsprodukter. Detta skulle skapa en större bredd av lösningar och information för hemautomation.
Vi på automatiserar.se hoppas att du vill hjälpa oss med många nya och bra idéer, samt fortsätta följa oss 🙂
Ispep & Luvan

Skribent:
Markus Jakobsson har mer än 10 års erfarenhet inom smarta hem, så han har hunnit testa och lära sig det mesta! Men fullärd blir man aldrig dock aldrig 🙂
TIPS:
Vill gärna tipsa om ett inlägg där du hittar grupperad information om smarta hem: Automatiserar.se/smarta-hem/
Skulle du mot förmodan inte hittat det du sökte kommer du troligen hitta det här: Automatiserar.se/sok-om-hemautomation/
Vill du diskutera smarta hem så har vi en kanal på Facebook med +7000 medlemmar: Smartare hem & Hemautomation | Facebook
Sedan början av 2023 har vi skapat mer material på Youtube kanalen: Stötta oss gärna genom att kolla in filmerna där och följa kanalen
Övrigt
Du kanske uppskattade och fick nytta av det här inlägget och vill hjälpa sidan Automatiserar.se?
Swisha gärna en slant till kaffe på 0705470065 om du vill stötta bloggen. Då visar du din uppskattning av den tid vi lägger på Bloggen och vi kan fortsätta driva sidan helt utan reklam. Du kan även stötta bloggen genom att köpa någon av våra smarta hållare.
Alla bidrag vi får går till att täcka driftkostnaderna för bloggen, samt att köpa den teknik vi kan skriver om på bloggen.
Om bloggen:
Vi kör sidan helt på fritiden, därigenom helt oberoende och gör detta för att det är roligt och lärorikt.
Vi hoppas att du som läsare hittat ett inlägg som hjälper dig att automatisera mera.
Gillade du bloggen så dela den gärna med vänner, och var det något du inte tyckte var allt för bra så hör av dig så vi får veta!
Stort tack för att du tog dig tid att läsa vårt inlägg.
Med vänliga hälsningar Markus Jakobsson
Allt går att automatisera!
Hej, man får upp ”Maximum number of choices allowed: 1” om man markerar fler än ett val (iaf i Chrome)! ”Solenergi” är felstavat förresten 🙂
Stort tack för att du tog dig tid att rapportera Max, vi har rättat felen nu.
Ställde tidigare in så att det skulle tillåtas flera svar, missade dock att tillåta mer än en markering tyvärr. Nu går det att svara alla, samt att solenergi är korrekt stavat.
Tackar för feedbacken 🙂